#1 interviu su EYOC dalyve Ugne Skučaite

Pristatome interviu su „Bartkevičiukai“ komandos nare Ugne Skučaite, kuri Europos jaunučių jaunių čempionate startuos W18 grupėje. Ugnė atstovauja Kauno sporto mokyklai „Gaja“ bei orientavimosi sporto klubui „Takas“.

– Nuo kada sportuoji orientavimosi sportą ir kas paskatino juo užsiimti?

– Orientavimosi sportu užsiimu nuo 2014 metų pavasario. Panorau išbandyti šį sportą, nes juo užsiiminėjo mano tėtis, brolis ir seneliai.

– Įsimintiniausias įvykis OS sporte?

– Varžybos, kurias atsiminsiu tikrai ilgai, tai „Jonvabalių estafetės“, kurios vyko šių metų Joninių naktį. Labiausiai man įsiminė tokia smarki audra ir žaibavimas, kad teko nukelti startą, o vėliau ir visos trasos metu lijo, žaibai nušviesdavo visą mišką.

– Kelintą kartą startuosi Europos jaunučių jaunių čempionato (EYOC) varžybose?

–  Tai jau bus ketvirtas startas. 

–  Koks ir kur buvo geriausias tavo pasiekimas EYOC varžybose?

–  EYOC Baltarusijoje, 2019 metais,  ilgoje trasoje užėmiau 14-ąją vietą, o estafetėse savo etape užėmiau antrą vietą.

–  Kokias naudingas pamokas išmokai dalyvaudama EYOC?

– Jeigu Lietuvoje „kietas“ ir gali net su daug klaidų laimėti, tai EYOC nieko panašaus.

–  Šiais metais pirmą kartą EYOC vyks Lietuvoje. Ar jauti papildomą spaudimą šiame čempionate pasirodyti geriau?

–  Spaudimą gerai pasirodyti jaučiu visada, tačiau kaip tik šiame čempionate stengiuosi save nuraminti, jog savų namų sienos gali padėti.

–  Kaip vertini savo pasirengimą svarbiausiam šio sezono startui?

–  Nepaisant stresinio lūžio blauzdikaulyje pavasarį, manau, kad esu pasiruošusi gerai.  Svarbiausia susitvarkyti psichologiškai prieš pat startą ir nesupanikuoti, nebandyti „išradinėti dviračio“.

–  Kokius pagrindinius tikslus esi išsikėlusi įgyvendinti šiame čempionate?

–  Grįžus po trasos noriu pasakyti: „Šios trasos nebūčiau galėjusi prabėgti dar geriau“. Taip pat ilgoje trasoje noriu pasiekti aukštesnę vietą, nei tą padariau Baltarusijoje ar kitose EYOC varžybose.

–  Varžybos čempionato vietovėse (Vilniaus senamiestyje ir Šilėnų miške) yra vykusios ir ankščiau. Ar esi dalyvavusi jose ir susipažinusi su vietovėmis?

–  Esu startavusi abejuose vietovėse. Šilėnuose – tris kartus, tačiau paskutinis kartas buvo prieš keturis metus, tuomet bėgau 14 metų grupėje. Taigi, esu susipažinusi su maža žemėlapio dalimi, nors tiesą sakant, nelabai ką ir atsimenu.

Vilniaus senamiestyje esu bėgusi du kartus, kuriame jaučiausi panašiai kaip ir Kauno senamiestyje. Tikiuosi, kad jausiuosi bėgdama kaip savo žemėlapiuose.

–  Kurioje individualioje rungtyje jautiesi stipriausia?

–  Stipriausiai jaučiuosi vidutinėje trasoje, o ir labiausiai patinka techniškos trasos, kuriose reikia pasukti galvą, yra mažai bėgimo keliu.

–  Ruošdamasi čempionatui nemažai laiko praleidai Vilniuje, dalyvavai treniruočių stovyklose, varžybose. Kokius pagrindinius dalykus per tą laiką tobulinai?

–  Tobulinau krypties laikymą, tikslų punktų paėmimą, stengiausi nepamesti susikaupimo trasoje.

–  Ką mėgsti veikti laisvalaikiu? Ką iš tos veiklos galėtum rekomenduoti?

–  Laisvalaikiu mėgstu gaminti įvairiausius desertus, skaityti knygas, žiūrėti serialus, žaisti tinklinį, biliardą, stalo žaidimus. Rekomenduočiau tinklinį – smagus laiko praleidimo būdas su draugais.

–  Mėgstamiausias orientacininkas (-ė)?

–  Niekad nėra tekę pagalvoti, ar turiu kažkokį vieną idealą, taip pat kiekviename žmoguje randu kažką gero, ką galima iš jo išmokti, tai vieno mėgstamiausio orientacininko ar orientacininkės kaip ir negalėčiau įvardyti.