#3 interviu su EYOC dalyve Aiste Dementavičiūte

Pristatome interviu su „Bartkevičiukai“ komandos nare Aiste Dementavičiūte, kuri Europos jaunučių jaunių čempionate startuos W18 grupėje. Aistė atstovauja Kauno sporto mokyklai „Gaja“ bei orientavimosi sporto klubui „Takas“.

– Nuo kada sportuoji orientavimosi sportą ir kas paskatino juo užsiimti?

– Visa orientavimosi kelionė prasidėjo 2013 metais, kai mano dvynys brolis, Tadas Dementavičius,  pradėjo lankyti orientavimosi sporto būrelį mokykloje, buvo labai įdomu klausyti ką jis veikia treniruotėse, kaip bėgioja ir kažko ieško pagal žemėlapį. Tada aš nusprendžiau, kad ir aš noriu išmokti orientuotis ir suprasti ko jis ieško pagal žemėlapį. Dabar tai bandau padaryti jau 8 metus.

– Įsimintiniausias įvykis OS sporte?

– Įsimintinų akimirkų OS tikrai yra labai daug – laimėjimai, varžybos, stovyklos, kelionės ir, be abejo, „SM Gaja“ vasaros stovyklos krikštynos. Taip pat didelį įspūdį paliko varžybos „Oringen“ ir Europos jaunučių jaunių čempionatas vykęs Baltarusijoje 2019 metais. Tai buvo mano pirmosios tokio tipo varžybos.

– Kelintą kartą startuosi Europos jaunučių jaunių čempionato (EYOC) varžybose?

– EYOC varžybose startuosiu antrą kartą.

–  Koks ir kur buvo geriausias tavo pasiekimas EYOC varžybose?

–  Labai aukšto rezultato pasiekti nepavyko, Baltarusijoje 2019 metais ilgoje trasoje užėmiau 58 vietą.

–  Kokias naudingas pamokas išmokai dalyvaudama EYOC?

– Dalyvaudama EYOC supratau, kad kiekvienas varžovas prie starto linijos yra lygus.

–  Šiais metais pirmą kartą EYOC vyks Lietuvoje. Ar jauti papildomą spaudimą šiame čempionate pasirodyti geriau?

–  Bėgsiu tarp savo namų sienų, susirinks daug žmonių palaikyti, tad tikrai jaučiu didesnį spaudimą pasirodyti kuo geriau, bet bėgdama savo šalyje taip pat jaučiuosi saugesnė ir ramesnė.

–  Kaip vertini savo pasirengimą svarbiausiam šio sezono startui?

–  Pasirengimas EYOC buvo gana komplikuotas, nes prieš 4 mėnesius patyriau traumą ir iki šiol ją gydausi. Tad šiais metais jau nesitikėjau stoti prie starto linijos ir pasitikrinti savo jėgas tarp stipriausių sportininkų. Bet sveikatai pagerėjus liepos mėnesį vėl pradėjau rimčiau treniruotis ir ruoštis svarbiausiam šių metų startui. Dalyvavau 3-ose EYOC pasiruošimo stovyklose Vilniuje ir Telšiuose, kurios ypač padėjo pasiruošti varžyboms.

–  Kokius pagrindinius tikslus esi išsikėlusi įgyvendinti šiame čempionate?

– Nesvarbu ar atstovauju „SM Gają“ ar Lietuvą, visada noriu pasirodyti kuo geriau, tad EYOC’e noriu taip ir padaryti. Tikslas yra trasą įveikti su kuo mažiau klaidų, žiūrėti į kompasą ir išlikti susikaupus iki pat finišo.

–  Varžybos čempionato vietovėse (Vilniaus senamiestyje ir Šilėnų miške) yra vykusios ir ankščiau. Ar esi dalyvavusi jose ir susipažinusi su vietovėmis?

– Šiose vietovėse teko bėgti prieš maždaug 4 metus, tad pačių vietovių nelabai ir prisimenu, bet šiuo metu naudojosi tomis trasomis analizuojant žemėlapį.

–  Kurioje individualioje rungtyje jautiesi stipriausia?

– Visada geriau jaučiuosi bėgdama mišku ir tokiose trasose, kuriose reikia ne tik bėgti, bet ir orientuotis, tam man labiausiai patinka vidutinė trasa. O būtent EYOC varžybose geriausio rezultato tikiuosi ilgoje trasoje.

– Ruošdamasi čempionatui nemažai laiko praleidai Vilniuje, dalyvavai treniruočių stovyklose, varžybose. Kokius pagrindinius dalykus per tą laiką tobulinai?

– Tobulinau bėgimą kryptimi, bėgimą ir orientavimąsi žaliu mišku bei šlaitu, taip pat tobulinau kuo greičiau pasirinkti greičiausią kelio pasirinkimą į punktą.

–  Ką mėgsti veikti laisvalaikiu? Ką iš tos veiklos galėtum rekomenduoti?

– Didžiąją laisvalaikio dalį aš ir praleidžiu sportuodama orientavimosi sportą, bet man taip pat labai patinka žygiai su draugais, stovyklavimas ar įvairiausi žaidimai.

– Mėgstamiausias orientacininkas (-ė)?

– Judith Wyder, nors ši sportininkė jau profesionaliai nebesportuoja orientavimosi sporto, man ji vis dar yra šio sporto pavyzdys.